HGS Kart Nereye Nasıl Yapıştırılır

Hızlı geçiş sistemi olarak kullanılan hgs kartlar körü ve otoyollardan zaman kaybetmeden geçiş imkânı sağlayan bir çeşit ödeme sistemli manyetik karttır. Bu sayede trafik sıkışıklığının önüne geçilmek amaçlanmıştır. Sürücüler için pratik bir yöntem olan kartlı geçiş sayesinde nakit paraya gerek olmazsızın geçiş imkânı bulmaktadır. Kartlı sistem sayesinde kartta bulunan bakiye ile geçiş yapılmaktadır. Nakit bulundurma zorunluluğu olmadan köprü ve otoyol kullanımı sağlayarak daha sonra hesaba para yatırılır ya da hgs içindeki bakiyeler kullanılır. Kartlı geçiş sistemi ile araçlarda hız kesmeden geçiş imkânı sunulmaktadır. Hgs kart nereye nasıl yapıştırılır diye merak edenler geçiş sistemi için alınan kartı cama yapıştırarak geçiş sağlanır. Kaybolma derdi yaşamazsınız. Pratik ve kolay bir yöntemdir.

Hgs Kart Avantajları

Hgs kart ile aracınızın hızını kesmeden yolunuza devam edebileceksiniz. İçinde sürekli bakiye bulundurarak hiçbir sorun yaşamadan rahatça yolculuk yapabilirsiniz. Kaybolma gibi bir sorun yaşamadan verilen etiketi aracınızın camına yapıştırarak büyük kolaylık sağlayabilirsiniz. Zamandan tasarruf imkânı sağlayarak size büyük kolaylıklar sunar. Birçok noktadan dolum yaptırabileceğiniz hgs ler ile avantajlı geçiş imkanı bulacaksınız. PTT ve birçok bankadan hem teminini hem de dolumu işlemini sağlayabilirsiniz. İnternette veya banka şubelerine giderek dolum yaptırabileceğiniz gibi kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek bitme derdi yaşamadan otomatik olarak dolum yaptırma imkânı bulabilirsiniz. Ceza ödemeden geçmek için hgs kart alımı mecburidir.

Araca Nasıl Yapıştırılır

Kartı temin ettikten sonra aldığınız etiketi arabanın ön camına yapıştırmanız gerekmektedir. Arabanızın ön camına tepe kısmında bulunan aynanın arka tarafına yapıştırabilirsiniz. Araca yapıştırdığınız zaman tekrar sökme imkânınız olmaz o yüzden yapıştırma işlemi sırasında çok dikkatli olmalısınız. Tek bir seferde doğru şekilde yapıştırmanız önemlidir. Camın kuru olmasına dikkat edilmelidir. Aracınızın camını temizledikten sonra görselde belirtildiği gibi yapışkan yüzeyine dokunmadan logolu kısmı araç içine bakacak şekilde tek seferde yapıştırmalısınız. Aracın içinden görünecek şekilde ve düz yapıştırmaya özen göstermelisiniz. Çok hassas olduğu için doğru ve bir kerede yapıştırmaya özen göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan HGS Sorgulama başlıklı makalemizde HGS, HGS kartları ve HGS Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir