HGS Şikayet Hattı

HGS şikâyet hattı ile HGS mecburi hale gelmesi sonrasında birçok sorun ile karşılaşma hususu başladı. HGS etiketi ile bakiye olması hususuna rağmen kaçak geçiş uyarısı alan da olmaktadır. Kara listeye düştü uyarısı olan alanlar olmaktadır. HGS başkası üzerinde olup kendi TC’sine aktarma hususunda istek olmaktadır. HGS ile alakalı yaşanılan sorunlar da çözüm için bir nebze fayda sağlanması amacı ile başlamıştır uygulama. Şu an için de çözüm için HGS müşteri hizmetleri telefon ile aranabilir ya da mail atılması mümkün olabiliyor. Sistem ile alakalı olarak da yaşanılan sorunlar da site üzerinden diğer HGS kullanıcısı olan kişiler ile istenilir ise bu şekil de paylaşılabiliyor.

Yabancı Araç Problemleri İle İlgili Hususlar

HGS şikâyet hattı ile yabancı araç problemleri ile ilgili olarak Sayıştay’ın uyarısı üzerine de Ulaştırma Bakanlığı ödeme yapmamış olan yabancı plakası olan araçların ülkeyi terk etmesi hususunda izin verilmemesi durumunu öngören yönetmelik hazırlamıştır. Gümrük Bakanlığı sınırdan geçişleri yavaşlatması durumu gerekçesi ile itiraz etmiş olduğu taslağın Türkiye’ye giren yabancı plakalı araçlar da köprü ve otoyoldan geçişler de uygun etiketi alması durumunun zorunlu olması kararlaştırılmıştır.

HGS Geçiş Problemleri

HGS şikâyet hattı ile araç sahibi kişiler ev ve iş gereği her gün otoyolu kullanmaları gereği 10 km hız ile gişeden geçilmesine rağmen her sefer de giriş yok problemi ile karşılaşabiliyor. Ya da u dönüşü ile karşılaşabiliyor. 1.40 TL yerine 2.25 yazması sorunu ortaya çıkıyor. Bu çok büyük bir tutar olamamakla birlikte her gün olunca ay da 51 TL gereksiz oluşan bir külfet haline dönüşebiliyor. Bu durum sadece küçük bir örneği oluşturur iken daha buna benzer birçok gereksiz sonuçlara yol açan birçok tuhaf sonuç ortaya çıkarıyor. Sistem ile ilgili olarak da yaşanılan sorun çeşitlerinde site üzerinden diğer HGS kullanıcısı olan kişiler ile paylaşım yapılabilir ise sonuç oluşabiliyor. Bu şekil de oluşan problemler dile getirilir ise sonuca ulaşmak ve çözüm üretmek daha kolay hale gelecektir.

Bir önceki yazımız olan HGS Olmadan Borç Ödenir mi? başlıklı makalemizde HGS, HGS araç geçişleri ve HGS Olmadan Borç Ödenir mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir