Plakadan HGS Sorgulama

Plakadan hgs sorgulama internet sitesi üstünden de yapılıyor. HGS geçiş ihlali ya da bakiye sorgulama hizmetleri ise PTT tarafı ile vatandaşlara hizmet sunuyor. Yeterince ilerlemekte olan teknoloji ile yaşama birçok yenilikler katılmıştır. Bu yenilikler sayesinde hayatı daha kolay kılmak adına yapılmış olan yeniliklerdir. Bu yeniliklerden birisi de en çok kullanılan otomobiller ile bireysel olarak ulaşılmak istenen yere kısa bir mesafede gidebilmektir. Otomobillerin artması ile birlikte birçok otoyol çalışmaları da yapılmış vaziyettedir. Bu çalışmalardan birisi de HGS Hızlı Geçiş Sistemi çalışmasıdır. Gişelere geçiş ücretini ödeme yapmak için beklemeyi ortadan kaldıran bu yöntem ile hem zamandan hem de yakıttan tasarruf etme amacı ile bu doğrultularda kart yöntemi ile geçişlere başlanmıştır. HGS kartlarını camın önüne yapıştıran sürücüler, gişelerden geçerken, yöntem tarafından kart üstünden geçiş ücreti kesilmektedir.

HGS Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS yöntemi üstünde uygulamış, geçiş ihlallerini öğrenmek ve kartınızda bulunmakta olan bakiyeyi öğrenmek artık çok kolay olmaktadır. HGS geçiş ihlalini ve bakiye sorgulama prosedünü E-Devletsistemi üstünden ya da HGS müşteri hizmetleri sayfalarından öğrenilebilir. E-Devlet sistemi şifreli olmakta olan bir işlem sayfası olmaktadır. Bu sebeple işlem uygulamak için muhakkak bir şifrenizin olması yeterli olmaktadır. Şifre almak için herhangi bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanı ile birlikte gitmeniz yeterli oluyor. Şifre alma başvurusunu uyguladıktan sonra kimlik bilgileri ile 2 TL gibi şifre alma prosedür ücretini verdikten sonra size ait olmakta olan E-Devlet şifresini teslim alabilirsiniz. HGS geçiş ihlalini sorgulama işlemini, E-Devlet resmi sayfasına girerek, sonra da karşınıza çıkmakta olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayarak sayfa üstündeki kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Sisteme giriş bölümünü tıklayarak kimlik doğrulama prosedürü için T.C. kimlik numarası ile E-Devlet şifresini boşluklara yazmak gerekiyor. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, açılmış olan yeni bir sayfa ile beraber HGS geçiş ihlali kayıtları görülüyor. HGS geçiş ihlali ve bakiye sorgulama prosedürünü uygulayabileceğiniz diğer bir sistem ise HGS müşteri hizmetleri resmi sitesi olmaktadır. Müşteri hizmetleri ile uygulamış olduğunuz plakadan hgs sorgulama prosedürü ile ilgili sekmeye ulaşıldığında sayfada sağ üst köşede yer alan “Geçiş İhlali Sorgula” seçeneğine tıklamak yeterli oluyor. HGS prosedürü için aracın plaka nosunu girdikten daha sonra sayfa üstünde, aşağıda yer alan güvenlik kodunu boşluğa yazdıktan daha sonra “Sorgula” adlı seçeneğine tıklamak yeterli oluyor.

Bir önceki yazımız olan İsimden Hgs Sorgulama başlıklı makalemizde HGS, HGS bakiye ve HGS geçiş ihlali hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir