Ücretsiz HGS Veren Bankalar

Araç kullanan birçok sürücünün kullanmak zorunda olduğu ve şehir girişlerinde ve çıkışlarında belirli bir ücret ödeme zorunda kaldıkları gişeler, geçiş esnasında araçlara takılı olan OGS ya da HGS sistemleri ile para kesimi gerçekleştirir. HGS, açılımına bakıldığı zaman Hızlı Geçiş Sistemi olarak geçmekte ve Türkiye’de pek çok araç sahibinin bu sistemi kullanarak gişelerden geçiş yaptığı bilinmektedir. Trafiğin rahatlaması açısından çoğu sürücü tarafından tercih edilen HGS kartları bankalar tarafından ücretsiz olarak verilebilmektedir. Bankaların müşterilerine sunduğu çeşitli kampanyalar dâhilinde bu kartların ücretsiz bir şekilde satın alımını gerçekleştirmek mümkün olur. Ücretsiz HGS veren bankalar listesinde Türkiye üzerinden faaliyet gösteren birçok bankanın yer aldığı görülebilir.

Ücretsiz Alınabilecek HGS Kartları

HGS kartları genellikle PTT Kurumu üzerinden alınabilen kartlar olarak bilinmektedir. Ancak bankaların mevcut müşterileri için çıkarmış olduğu kampanyalar dâhilinde bu kartları ücretsiz bir şekilde satın almak mümkündür. HGS kartının her gişeden geçiş ücretini kredi kartından geçirmek koşulu ile bankalar üzerinden ücretsiz olarak satın alımı mümkün olurken Türkiye üzerinde finansman faaliyetlerini sürdüren hemen her bankanın müşterilerine bu hizmeti sunduğu bilinmektedir. Bunun için bankanın kredi kartı müşterisi olmak ya da maaş müşterisi olmak yeterli olacaktır.

Ücretsiz HGS Veren Bankaların Listesi

Hiç para ödemeden alınacak olan HGS kartını veren bankalara bakıldığı zaman Eurobank Tekfen, Anadolubank, Akbank, Bankasya, Yapı Kredi, Şekerbank, TEB, Millenium Bank, Albaraka, Denizbank, Finansbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Turkish Bank, HSBC, Citibank, Kuveytturk, Garanti Bankası, Tekstil Bank, ING Bank, Halkbank ve Türkiye Finans Bankası gibi kuruluşların HGS kartlarını müşterilerine ücretsiz bir şekilde verdiği görülür. Bu bankaların içerisinde müşterisi olunan bir banka bulunuyor ise bireyin banka şubesine giderek aracının plakasını tanıtması, ruhsatını ve ehliyetini de göstermesi sonucunda aracına tanımlı olarak çıkartılacak HGS kart sistemine sahip olması sağlanır. Ücretsiz olarak alınacak bu hizmet sonrasında aracın dikiz aynasının alt kısmına HGS kart yapıştırılarak her gişeden geçiş sırasında belirli bir ücret karşılığında bireyden kesinti yapılarak geçiş sağlanır.

Bir önceki yazımız olan 2017 HGS Bakiye Yükleme Noktaları başlıklı makalemizde 2017 hgs bakiye yükleme noktaları, HGS ve HGS bakiye yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir